बाहिरी जिल्लाका तरकारी तानसेनमाः प्रहरीलाई टमाटर दिने सर्त पत्रकारहरुको स्टिङ अपरेसन

तानसेन राष्ट्रिय समाचार
सेयर गर्नुहोस

विष्णु घिमिरे
पाल्पा ११, वैशाख
कोरोना भाइरस संक्रमण रोकथामका लागि वाहिरी जिल्लावाट आउने तरकारीमा लगाइएको प्रतिवन्ध पाल्पामा प्रहरीकै मिलेमतोमा उल्लधन भएको पाइएको छ ।
फलफुल, टमाटर र तरकारी जिल्ला प्रहरी कार्यालय र तानसेनका अन्य व्यापारीलाई विक्री गरि बुर्तिवाङ जाने तयारी हिडेको जिपलाई गयराती निन्त्रणमा लिएपछी यस्तो खुलासा भएको हो । बुटवलवाट हिडेको लु १ च ४५८७ नं. को पिकअप बलेरो गाडी प्रहरीले राती नियन्त्रणमा लिएपछी यसको खुलासा भएको हो ।

तानसेनमा विक्रीका लागि भारतिय बजारको टमाटर आउने सुचनाका आधारमा साढे १० बजे राती तानसेन ७ प्रभासमा पुगेका पत्रकारलाई छलेर प्रहरीले गाडी नियन्त्रणमा लिएको हो । गाडीमा रहेको वस्तु चेकजाँच नगरी विलका आधारमा दोभान प्रहरी चौकीले छाडेको र बजारमा हल्ला भएपछि प्रभाष प्रहरी चौकीका प्रमुख एक्काबहादुर नेपालीको नेतृत्वमा हतपत २ वटा गाडी नियन्त्रमा लिइएको हो ।
गाडीमा वाहिरी आवरणमा फलफुल र भित्र भारतिय टमाटर रहेको छ । नियन्त्रणमा लिएको गाडीका साहु धनन्जय कुमारले लुम्विनी क्षेत्रमा उत्पादन भएको टमाटर बुर्तिवाँङ लैजान लागेको तर प्रहरीले तीन क्यारेट टमाटर मागेपनी नपुग्ने भन्दै एक क्यारेटमात्र पैसा तिरेर लिने सहमती भएको बताउनुभयो । उहाँले तानसेनवाट धेरै व्यापारीको पटक पटक फोन गएको हुदाँ सवैलाइ हुन्छहुन्छ भनेको तर विक्रि गर्ने सामान नभएको बताउनुभयो । कल्पना फलफूल पसलको नाममा राजश्व तिरेको रसिदमा तरकारी र टमाटर छ । तर प्रहरीको कुनै नियमन नहुदाँ रातीको समयमा हुने चेकजाँचप्रति संका गर्ने ठाउ रहेको पत्रकार यज्ञमूर्ति तिमिल्सीनाले बताउनुभयो ।
उहाँका अनुसार गाडीमा भएको अण्डाको चलानी समेत गत चैत्र महिनाको रहेको बताउनुभयो । यसमा मिलोमतो नभै यसप्रकारको काम हुननसक्ने पत्रकारहरुले बताएका छन । उनिहरुले राज्य समयन्त्रकै नियतमा खोट देखीदा यसको नियमन कुन तहवाट हुन्छ र आम नागरीक सुरक्षित कसरी हुन्छन भन्ने विषय गम्भीर बनेको बताए । यस वारे जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रमुख दिपेन्द्र जि.सीले पाल्पा जिल्लामा प्रतिवन्ध लगाइएपनि वाहिरी जिल्लाका गाडीहरु नरोकिएको बताउनुभयो । उहाँले प्रहरी कार्यालयका लागि मागिएको टमाटर वारे आफुलाइ जानकारी नभएकोले बताउनुभयो । प्रमुख जि.सीले यथार्थ वारे बुझन गाडी, गाडी चालक र साहुलाइ नियन्त्रणमा लिएकोले थप अनुसान्धान गरी दोषिलाई कारवाही गर्ने समेत बताउनुभयो ।