विष्णु घिमिरे

पाल्पा १३ फागुन
तिनाउ गाउपालिका वडा नं. २ दोभानको झयाङ्ला स्मार्ट कृषि गाउ बन्ने भएको छ । आम कृषकहरुको आयस्तर बृद्धी गर्दै रोजगारी सृजना गर्ने उद्देश्यले तिनाउ २ दोभानको झयाङलालाई स्मार्ट कृषि गाउँ बनाउन लागिएको हो ।
स्मार्ट कृषि गाउ बनाउन सोमवार एक कार्यक्रमका विच प्रदेश नं. ५ का भूमी व्यवस्था कृषि तथा सहकारी मन्त्री आरती पौडेलले उद्घाटन गर्नुभयो ।
प्रमुख अतिथि समेत रहनुभएका मन्त्री पौडेलले प्रदेशको एक निर्वाचन क्षेत्र एक स्मार्ट कृषि गाउँ बनाउन लागिएको बताउनुभयो । एक निर्वाचन क्षेत्रमा प्रदशे सरकारबाट ५० लाख वजेट विनियोजन गरिएको बताउदै मन्त्री पौडेलले स्थानीय सरकारले कम्तीमा २० प्रतिशत रकम विनियोजन गर्नुपर्ने बताउनुभयो ।
कार्यक्रममा प्रदेश नं. ५ का सभासद तुलाराम घर्तीले झयाङ्लामा मेहनती कृषक र उर्वर जमीन देखेर आफूले यो गाउँलाई स्मार्ट कृषि गाउ वनाउन सिफारिस गरेको बताउनु भयो । तिनाउ गाउपालिकाका अध्यक्ष ओम वहादुर घर्तीले स्मार्ट कृषि गाउ वनाउन बाटो, पानी, विद्युत लगायतका सुविधा बढाउन गाउपालिकाले सहयोग गर्ने बताउनुभयो । त्यस्तैगरी कृषिज्ञान केन्द्र पाल्पाका प्रमुख किशोरमान श्रेष्ठले स्मार्ट कृषि गाउ बनाउन आवश्यक कार्यविधीवारे जानकारी गराउनुभएको थियो ।


कार्यक्रममा तिनाउ गाउपालिकाका उपाध्यक्ष दमयन्ती थापा, वडा अध्यक्षहरु राजेश श्रेष्ठ र प्रेम पाण्डे, वाली विकास अधिकृत सुमन पाण्डे, अमर प्रधान लगायतले वोल्दै स्मार्ट कृषि गाउले जनताको जिवनस्तरमा सुधार आउने बताउनुभयो ।
स्मार्ट कृषि गाउ कार्यान्वयन समितिका अध्यक्ष चोपलाल गिरीको अध्यक्षता, चक्रव्यू थापाको स्वागत र इमान सिं थापाको संचालनमा कार्यक्रम संचालन भएको थियो ।