सुमन गैरे

पाल्पा– पाल्पा जिल्लाको तानसेन नगरपालिका–६ की १७ बर्षीय मनिसा केसीले ३५ जना दृष्टिविहिन विद्यार्थीलाई ज्याकेट वितरण गरेकी छन् । ज्याकेट पाएपछि यहाँ अध्ययनरत दृष्टिविहिन विद्यार्थीको अनुहारमा खुसी छाएको छ । मनिसा केसीको जन्म दिनको अवसरमा ता न पा ९ स्थित दमकडा नमुना माबिमा रहेका ३५ जना दृष्टिबिहिन विद्यार्थीलाई ज्याकेट प्रदान गरेकी हुन ।

मनिसाले जन्मदिनको अवसर पहिलो पटक दृष्टिविहीन विद्यार्थीलाई सहयोग गर्न पाउँदना खुसी लागेको बताउनुभयो ।उहाले दृष्टिविहिन विद्यार्थीलाई ज्याकेट वितरणपछि आगामी दिनपछि सहयोगलाई निरन्तरला दिने बताउनुभयो । मनिसाका बुबा अर्जुन केसिले आफुले छोरीको जन्मदिनमा दृस्टिबिहिनलाई सानो भएपनि सहयोग गरेको र आगामी दिनमा पनि निरन्तर सहयोग गर्ने बताउनुयभयो ।

दमकडा नमुना माबि दृस्टिबिहिन साखा प्रमुख धनपती गैरेले मनिसा र मनिसाको परिवार ले एक उदाहरणिय कार्य गरेको र यो पाठ अरुले पनि सिक्नु पर्ने बताउनुभयो ।दृस्टिबिहिन विद्यार्थीको तर्फबाट बोल्दै सन्दिप थापाले आफुहरुलाई गरेको सहयोग प्रती धन्यवाद व्यक्त गर्दै आगमी दिनमा पनि सहयोग र साथ को अपेक्षा गरे।

बिद्यलयका प्राचार्य मोहन प्रसाद साप्कोटाले मनिसाले आम युवाहरुका लागि उत्प्रेरणा दिने काम गरेको र सधै समाज सेवामा लाग्न पनि सुझाव दिनुभयो । सञ्चारकर्मी तथा गायक सुमन गैरेले मनिसाले गरेको सामाजिक कार्यले आफूलाई पनि उत्प्रेरणा थपेको बताउनुभयो । कलाकार बिजय बम्डेलले दृष्टिबिहिन बिद्यार्थीहरुलाई आफुले पनि आगामी दिनमा सहयोग गर्ने बताउनुभयो । उक्त बिद्यालयमा विभिन्न जिल्लाका ३५ जना दृष्टिबिहिन विद्यार्थी अध्यनरत छन।